Ձմեռային զորակոչ է։ Երիտասարդների նոր հերթափոխը համալրում է բանակի շարքերը, փոխարինում ավագ ընկերներին: Տարածքային զինկոմիսարիատներում իսկական եռուզեռ է:
ՀՀ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐ ՍՈՒՐԵՆ ՊԱՊԻԿՅԱՆԻ ՈՒՂԵՐՁԸ
2024 թվականի բանակային տարին ևս պատմություն դարձավ:
ԱՄՓՈՓԻՉ ՔՆՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ԶՈՐԱՄԱՍԵՐՈՒՄ
Զորամասերում ամփոփում են հերթական ուսումնական շրջանը։ Ամառային զորակոչի ընթացքում զինված ուժերը համալրած ժամկետայինները քննություններ են հանձնել, հանձնաժողովների սպաներին ցուցադրել ձեռք բերած գիտելիքները, փորձն ու հմտությունները։
ՀԱՏՈՒԿ ՆՇԱՆԱԿՈՒԹՅԱՆ ՎԵՐԵԼՔ
Համաբանակային մրցույթի ներզորամասային փուլն է։ Մրցում են հատուկ նշանակության ստորաբաժանման զինծառայողները։ Առաջադրանքը պահանջում է ֆիզիկական և հոգեբանական գերազանց պատրաստվածություն, խմբի կազմով ներդաշնակ գործելու կարողություն։
ԱՏԵՍՏԱՎՈՐՈՒՄԸ ԲԱՐՁՐԱՑՆՈՒՄ Է ԲԱՆԱԿԻ ՄԱՐՏՈՒՆԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ
Զինված ուժերում այս շաբաթ ևս շարունակվել է զինծառայողների ատեստավորումը։ Ստուգող, գնահատող հանձնաժողովները միաժամանակ մի քանի զորամասերում անցկացրել են անձնակազմի ֆիզիկական, մարտավարամասնագիտական քննություններ, ամփոփել արդյունքները։
ԿՈՓՎԵԼ, ԿՐԹՎԵԼ, ՀՄՏԱՆԱԼ
Ուսումնական զորամասերից մեկում ենք՝ հրետանավորների դարբնոցում, որը տարիներ շարունակ բանիմաց եւ որակյալ մասնագետներ է կրթում մեր բանակի համար: Զորամասում քննական եռուն շրջան է: Անձնակազմը ստուգարքներ և ավարտական քննություններ է հանձնում:
ՄԵԿՆԱՐԿԵԼ ԵՆ ԱՄՓՈՓԻՉ ՔՆՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ
Զորամասերում մեկնարկել են ամփոփիչ քննությունները։ Ուսումնական կենտրոններում ստուգում են ամռանը զորակոչվածների կարողությունները հիմնական զորամասեր ուղարկելուց առաջ։ Զինվորներն այս կես տարվա ընթացքում սովորել են մասնագիտություններ, ձեռք են բերել անհրաժեշտ հմտություններ: Մինչև հիմնական տեղակայման վայր մեկնելը տղաները կգնան տուն, իսկ կարճատև հանգստից հետո կվերսկսեն ծառայությունը արդեն նախանշված զորամասերում։